ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  תהליך לקיחת משכנתא

  תהליך לקיחת המשכנתא, איך עושים את זה ?

  תהליך נטילת המשכנתא, תהליך מורכב, מאתגר, אשר דורש לא מעט מנוטל המשכנתא, מאותו אחד שלוקח את המשכנתא, תהליך המורכב מהרבה מאוד שלבים ומושגים שלא ברורים לכול אחד, לדבר עם ההוא לדבר עם ההיא לדבר עם החברה ועוד, תהליך זה יכול להיות מתיש מאוד במיוחד בחוסר הבנה והכרה של המסמכים הדרושים, המושגים השונים, המסלולים השונים ועוד הרבה מאוד אנשים מתייאשים בתהליך מורכב וארוך זה, אנסה להסביר לכם את התהליך במאמר זה.

  תהליך לקיחת משכנתא

  תהליך לקיחת המשכנתא מתחלק לשמונה שלבים שכול אחד מהם טומן בחובו מורכבות אחרת:

  1. איתור צורכי הלקוח: לפני תחילת התהליך עלינו להבין מה אנו באמת רוצים מהמשכנתא, כמה הסכום הנדרש לנו להשלמת מחיר הדירה, מה הציפיות שלנו מהמשכנתא האם אנחנו רוצים החזר נמוך בהתחלה ואז עליה, או ההפך, האם אנו אוהבים סיכונים, ומוכנים לעליה פתאומית או מעדיפים מסלול סולידי, האם אנו צופים עלייה בהכנסה או לרדת באחוזי משרה, באיזה שלב אנו נמצאים, לפני חתימת חוזים, אחרי, איפה אנחנו בדיוק, זהו שלב השאלות, בו נבין לעומק מי אתם ומה אתם רוצים בצורה ממוקדת, פה גם נבין לעומק מה היכולות הכלכליות שלכם להחזר, וכול זאת לשם התאמת מסלול המשכנתא בצורה המיטבית עבורכם.
  2. ברגע שהבנו איך תרצו לבנות את המשכנתא נעבור לתהליך הפרוצדוראלי תהליך אסיפת המסמכים, לשם הפניה לבנק עלינו להגיע עם טפסים, עם רשימת טפסים לשם הוכחת הפרטים שלנו, בשלב זה צריכים להיות ממוקדים וחדים, שלא נפספס חלילה פרט ואז תהליך לקיחת המשכנתא יתעכב, עלינו לאסוף פרטים ומתוכם, שם פרטי ושם משפחה, תעודת זהות, תאריך לידה, פרטי התקשורת, מגורים טלפון, כתובת למשלוח דואר מייל, סטאטוס משפחתי, נשוי, רווק, אלמן, השכלה, מצב בריאותי אשר עלול להשפיע על ביטוח החיים מצב בריאותי קיצוני, קשר בין הלווים האם מדובר בזוג האם מדובר בקבוצת רכישה האם מדובר בבני דודים ובדיקת זכאות אשר תפורט במאמרים אחרים, ומתוכה עיקרי הדברים, מספר אחים ואחיות של הלווים, חודשי שירות, צבאי, לאומי ועוד. עלינו להבין לעומק לגבי המצב התעסוקתי שלנו, סטאטוס תעסוקתי שכיר, עצמאי, עוסק מורשה, חברה בעמ, פירוט על מקום העבודה שם החברה, ענף פעילות, עיר, מיקום, תפקיד בחברה, וותק נוכחי בעבודה, הכנסות, במקרה של שכיר, משכורת נטו, אופן התשלום, שעתי גלובלי, יומי, בונוסים, אופן קבלת משכורת והכנסות נוספות. חשובלנו לדעת את כול הפרטים האלה לשם הבנה לעומק את השתכרות הלקוח ובהתאם לכך לתאם מסלולים ולחתור לתנאים יותר טובים בהתאם ליכולת ההשתכרות של הלקוח, אחד הדברים אשר מהווים בעיה בקבלת המשכנתא הם פרופיל האשראי, הכולל, חזרה של צקים בשלושה חודשים האחרונים, האם הייתה הגבלה על החשבון בשנתיים האחרונות, האם היו דרישות חוב בנקאית לאחרונה. ואיסוף פרטי העסקה, הכוללים את מטרת העסקה, סוג העסקה דירה יחידה חליפית להשקעה והסכום המבוקש שלנו, אחד הפרמטרים בתמחור המשכנתא על ידי הבנק, ככה שנדע כמה הבנק יהיה נכון להביא את ההלוואה וכמה משחק ומרווח יש לנו כאן למיקוח. עיקרי הדברים בפרטי הנכס: שווי הנכס ע"פ הערכת שמאי, או חוזה רכישה, סוג הנכס, דירה חנות בית פרטי, מספר חדרים, גודל הדירה, מיקום, קומה. על מנת לחשב את אחוזי המימון הבנק יסתכל על הערכת שמאי, או הסכם רכישה הנמוך מבניהם, וזה יפורט בהמשך. לשם חישוב ההכנסה נטו שלכם הבנק מצרף משכורת נטו ומפחית ממנה כול הוצאת שהם בפרסיה של מעל 18 חודשים לדוגמא לקוח מכניס נטו 12 א שקלים אך יש לו הלוואת רכב של 18 חודשים בסכום של 5 א אז מבחינת הבנק ההכנסה נטו היא 7 א שקלים ועליו מחושב ההחזר המקסימלי שהלקוח יכול לקחת עליו שהוא עד 40 אחוז מההכנסה הנקיה, בדוגמא שלנו הסכום המקסימלי שיאושר הוא 2000 שקלים שהם 40 אחוז מ 5000.
  3. שלב התכנון: זהו השלב בו מתכננים מסלול מתאים למשכנתא, הרי בלקיחת משכנתא יש שלל אופציות לפריסת התשלומים, דבר היפורט במאמר אחר בשם במסלולי המשכנתא, זהו השלב בו מתכננים באופן מדיוק את המסלול המתאים ללקוח, לצרכיו, למצבו הכלכלי מקומו בחיים ועוד.
  4. חברים הגענו סוף סוף לשלב הרביעי, זוהי ההגשה לאישור עקרוני, משמעות המושג אישור עקרוני הינו האישור הראשון שאנו מקבלים למסלול המשכנתא לפני הוכחה והבאת אישורים, שלב זה מתבצע בשיחת טלפון, הבקשה מאושרת באופן עקרוני על פי הנתונים שמסרנו בטלפון, כאשר האישור הסופי יינתן אך ורק בעת הבאת המסמכים והוכחת הנתונים, בשלב הזה אסור לבנקים לדרוש תשלום, שלב שלא משלמים בו כלום, תוקפו של האישור העקרוני הינו לשלושה חודשים בלבד ולאחר מכן תוקפו פג, באישור העקרוני יהיו רשומות הריביות המוצעת כברירת מחדל, אל לנו להסכים לשלם את אותם ריביות, אילו הן ריביות גבוהות ולא מתאימות ללקוח. לצורך קבל אישור עקרוני צריכים מעט מסמכים מאילו שאספנו, מתוכם: תעודת זהות וספח מקורי, תדפיס עובר ושב שלושה חודשים אחרונים, אישור הכנסות, שכיר 3 תלושים אחרונים, עצמאי שומת מס אחרונה, חברה מאזן בוחן דוח רווח והפסד ואישור הכנסות, אישורים על הון פיננסי קופות גמל, קרנות השתלמות, הכנסה משכירות ועוד והתחייבויות מעל 18 חודשים, בטחונות, הכוללות נסח טאבו, אישור זכויות.
  5. שלב בניית תמהיל אופטימלי, השלב האהוב על כולנו, שלב המיקוח, בו עלינו לפנות לכמה בנקים, עם המסלולים שאנו רוצים, מיקוח ריביות כאשר אנו שואפים לקבל את הריביות הטובות ביותר והמסלולים המתאימים ביותר, משכנתאות הן בין היתר הלוואות לקניית דירה שהן גמישה מאוד בעלת אופציות מגוונות אשר יכול לעזור לנו לתאם מלול אידאלי, ממש לתפור חליפה ללקוח.
  6. כאן אנחנו ממשיכים להתמקח הפעם תוך השוואה בין הבנקים, אנו נציב לוח זמנים מדויק לזמן התהליך כדי שהיה ללקוח אופק ברור, הרי אפשר למשוך את המיקוח המון המון זמן, הבנק שייתן את הריביות הנמוכות ביותר ואת המסלולים שקבענו מראש הוא יהיה הבנק הזוכה, אין הבדל בין בנקים, מעבר ליחס שלהם לכול סוג נכס.
  7. שלב חתימת החוזה, בו נקבע פגישה בבנק הזוכה לחתימה על החוזים, עדיף לגשת לסניף הקרוב למקום מגוריכם או למקום עבודתכם.
  8. לאחר מסירת כול המסכמים הרצויים מגעים לשלב הנחמד, שבו מקבלים את כספי המשכנתא, זהו השלב בו אתם מזמינים אותי לשמפניה לשם חגיגת המאורה 😊 מזל טוב רכשתם בית.אך עוד דבר אחד אחרון, עלות מסמכי המשכנתא, בין השלב השבעי ל שמיני להלן: תעודת זכאות במידה וצריך 60 שקלים, פתיחת תיק הלוואה 0.25 אחוזים מסכום ההלואה, מינימום 500 (נתון למיקוח), רישום ברשם המשכונות+דוח עיון 222 שקלים, רישום משכנתא, הערת אזהרה+ נסח טאבו מקורי 231 שקלים, יפויי כוח נוטריוני עד 300 שקלים, שמאות מידה וצריך עד 1200 בהתאם לשווי הנכס.

   

  לסיכום.

  תהליך לקיחת המשכנתא הינו תהליך ארוך מאוד, פרוצדוראלי ולא פשוט כפי שראיתם לעיל, אחד השירותים העיקריים של יועץ המשכנתאות היא לחסוך לכם את כול התהליך הארוך והמסובך הזה דרכו, שליח שלכם שיעשה את כול השלבים האלה, בעת רכישת שירות של יועץ משכנתאות, עליכים למסור את כול המסמכים הרשומים לעיל, וזהו מכאן העבודה היא של היועץ משכנתאות, אתם רואים את יועץ המשכנתאות לפני התהליך בקבלת המסמכים, בחתימת החוזים וזהו, כול מה שנשאר לכם זה לבחור, האם יש לכם זמן וכוחות לעשות את התהליך הזה, תוכלו להיעזר בכול המאמרים שרשומים באתר זה ולנסות לעשות את התהליך, מה שכן הייתי ממליץ לכם זה להתקשר עכשיו או להשאיר פרטים, 0545864776, ואנחנו כאן כדי לסייע לכם בכול שאלה ושירות שתרצו, נעשה את התהליך הזה ביחד, ובכך נחסוך לכם זמן, כסף וכאבי ראש, אביר מנשה יועץ משכנתאות בחיפה והצפון.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
  מלאו את הפרטים הבאים

   ליצירת קשר

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
   מלאו את הפרטים הבאים

    סוכנות שיווק דיגיטלי